gяυρ нєρѕι¢ιℓєя ƒαη кℓυвυ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

sağlığımız için ipuçları-2

3 posters
YazarMesaj
-MeRwE-
єяєη¢ι α∂мιη
єяєη¢ι α∂мιη
-MeRwE-

sağlığımız için ipuçları-2 Empty
MesajKonu: sağlığımız için ipuçları-2   sağlığımız için ipuçları-2 Icon_minitimePerş. Ekim 30, 2008 12:47 am

Ter önleyicilere dikkat
Özellikle yaz aylarında ter kokusunu önlemek amacıyla yoğun olarak kullanılan deodorantların, terlemeyi engelleyerek, vücuttaki toksinlerin atılmasını önlemektedir.

Aşırı deodorant kullanımı, ter bezlerinin çalışmasını engeller

Ter bezleri tıpkı böbrekler gibi çalışır, toksin tuz ve üreyi vücuttan atarlar

Terlemek bir savunma mekanizmasıdır. Teri önlemek, güneş çarpmasına davetiye çıkarır

RUH SAĞLIĞI: En iyi ilaç: Gülmek

En son, karnınızı tutarak, yerlerde yuvarlanarak ne zaman güldünüz? Ne zaman bir arkadaşınızla telefonda kahkahalara boğuldunuz? Hayatımızda gülmek için vakit ayırmadığımız bir gerçek. Psikiyatrist Dr. Judith Kupersmith (Texas Tech Tıp Merkezi) gülmenin sanılandan çok daha önemli olduğunu, stresi anlamlı ölçüde azalttığını söylüyor ve "Gülmenin strese karşı bir savunma mekanizması olduğunu düşünün. Aynı anda hem gülmek hem de üzüntülü olmak çok zordur" diyor.

Aslında kendisi böyle bir araştırma yapmamış olmasına rağmen bu amaçla yapılan birçok araştırmanın benzer sonuçlar verdiğini, mizahın kan basıncını düşürüp endorfin hormonunun açığa çıkmasını sağladığını belirtiyor. Endorfinler beyine etki ederek kişinin kendisini mutlu hissetmesini sağlıyor. Gülmek ayrıca, dolaşımı düzenliyor, kalbi, sinir ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Ayrıca direk olarak bir kişiye gülmüyorsanız kimseye bir zarar vermiyor.

Siz kendiniz gülmeseniz de fıkra anlatmak da endorfin salgılanmasını sağlıyor. Diğerlerinin gülmesi de sizi olumlu etkilemiş oluyor. En etkili gülüş şekli ise göbekten gelen gülüş. Bu şekilde gülmenin ruh sağlığına inanılmaz olumlu etkileri var.

alıntıdır(zaten ben ukadar şeyi bilseydim allah bilir fizik profsörü olurdum :=) :D :D)
i!SeLiN!i
¢ємяє¢ι ¢σ-α∂мιη
i!SeLiN!i

MesajKonu: Geri: sağlığımız için ipuçları-2   sağlığımız için ipuçları-2 Icon_minitimeCuma Ekim 31, 2008 7:39 pm

üzgünüm ama ip uçları derken msn den bahsetmiştik :)

konu taşındı ((((( Serbest bilgiler / eğlenceli şeyler ))))))
http://hepsi.forumo.biz
-MeRwE-
єяєη¢ι α∂мιη
єяєη¢ι α∂мιη
-MeRwE-

MesajKonu: .   sağlığımız için ipuçları-2 Icon_minitimeCuma Ekim 31, 2008 11:46 pm

serbest bilgiler olunca bende özgürce serbest bir şekilde yazdım bilmiyorumdum :S
AnGeL_YaSeMiN
ѕρєя нєρѕι¢ι
ѕρєя нєρѕι¢ι
AnGeL_YaSeMiN

MesajKonu: Geri: sağlığımız için ipuçları-2   sağlığımız için ipuçları-2 Icon_minitimeCuma Ara. 05, 2008 5:21 pm

olabilir... evet5

sağlığımız için ipuçları-2
1 sayfadaki 1 sayfası